Kerlite - Cotto dEste

Wyjątkowe wielkoformatowe płytki gresowe kolekcji Kerlite o wymiarze 300cmx100cm i grubości jedynie 3mm!

Cotto d'Este została założona w 1993 roku w Sassuolo przez Paolo Mussini, który obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego. Firmie przyświecała tylko jedna myśl - stworzenie nowego znaku towarowego w nowym i niezbadanym segmencie branży ceramicznej. W bardzo krótkim czasie udało się jej zrealizować wszystkie założone cele. Firma zasłynęła na całym świecie produkcją najwyższej jakości płytek podłogowych i ściennych z gresu porcelanowego. Produkty Cotto d'Este to propozycje o najwyższych walorach estetycznych i najbardziej zaawansowanych technologiach produkcji. Dzięki zaangażowaniu  wszystkich członków rodziny Este i wrodzonym pragnieniu piękna, firma jest obecnie wiodącym producentem w branży ceramicznej na świecie, mającym na swoim koncie mnóstwo patentów technicznych i szereg innowacyjnych rozwiązań. Firma stworzyła perfekcyjnie prosperujący dział badań i rozwoju, którego działania koncentrują się na opracowywaniu nowych metod produkcji i innowacyjnych linii produktów. Wszystko po to, aby spełniać potrzeby coraz bardziej wymagających klientów.

Absolutnym hitem w ofercie Cotto d'Este jest seria płyt gresowych Kerlite, które osiągają rozmiary nawet do 100x300 cm i grubości zaledwie 3 mm. Kerlite jest wynikiem nowatorskiego systemu produkcyjnego, który zapewnia uzyskanie takiego formatu płyty bez użycia form i zastosowaniu siły nacisku 15 000 ton. Wypalanie tej serii ceramiki odbywa się w piecach elektrycznych, które nie emitują szkodliwych gazów do atmosfery. W pełni zautomatyzowana, wysoko wydajna linia cięcia pozwala uzyskiwać różne formaty.

Trudno wyobrazić sobie produkt ceramiczny, który jest całkowicie zrównoważony, wyniesiony do poziomu doskonałości. Wszystko to o grubości tylko 3 mm. Taka właśnie jest kolekcja Kerlite. Cotto d'Este udostępnia nam nowoczesny produkt z pełną fascynacją dla kamienia naturalnego. Kerlite jest unikalną mieszanką doskonałości designu, praktycznych rozwiązań, tradycji i technologii. To produkt odporny na mróz, nie pochłaniający zapachów i cieczy, łatwy w czyszczeniu.
Charakter Kerlite stwarza nieskończone możliwości zastosowań. Elewacje, ściany wewnętrzne czy sufity podwieszane - wszędzie tam, gdzie wymagana jest indywidualność i wysoka jakość powierzchni. Mogą być instalowane na istniejącym wykończeniu, niezależnie czy jest to marmur, drewno, terakota czy inna ceramika. Kerlite to idealne wykończenie powierzchni dla blatów kuchennych, mebli czy umywalek.

Wszechstronność i łatwość użycia to niezaprzeczalne atuty Kerlite. Uroda, lekkość, wytrzymałość i najwyższa gładkość dostępne są w różnych formach dekoracyjnych. Szeroki zakres tekstury i kolorów czynią ją idealnym rozwiązaniem do projektowania zarówno klasycznego jak i współczesnego, mieszkalnego, komercyjnego, a także publicznego.