Ritmonio Rubinetterie

Rubinetterie Ritmonio to rzeczywistość zapoczątkowana już 1947 roku. Geneza produkcji to zawory podgrzewaczy do wody i wszystko co się z tym wiązało. W produkcji wykorzystywano mosiądz, miedź i aluminium. Duży nacisk kładziony był na rozwiązania niestandardowe. Doświadczony zespół technologów do spraw „konstrukcji specjalnych” opracowywał rozwiązania, aby w 100% sprostać oczekiwaniom klienta. Przełom nastąpił w 1999 roku. Postanowiono poświęcić się projektowaniu i produkcji armatury łazienkowej i kuchennej. Sumienne badania rynku, innowacje technologiczne i wrażliwość w interpretowaniu trendów okazały się kluczowe i już po kilku miesiącach działalności w branży ekskluzywnego wyposażenia wnętrz przyniosły firmie istotne sukcesy. To wszystko dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu całego zespołu. Wysoko wykwalifikowana kadra liczy już ponad 200 pracowników i 16 tys. metrów kwadratowych powierzchni zakładu w Varallo i 3 tys. metrów kwadratowych fabryki w Quarona Sesia. W pierwszych miesiącach 2009 roku, firma Ritmonio to produkcja i zarządzanie na obszarze 5 tys. metrów kwadratowych, a także uruchomienie w pełni zautomatyzowanego magazynu.

Ritmonio to produkty w całości wykonywane we Włoszech. Ostatnie lata działalności firmy to duży nacisk na innowacyjność i zapewnianie standardów jakości na najwyższym poziomie. Wszystkie produkty spełniają kryteria ustanowione przez Stowarzyszenie Certyfikacji. Zgodność produkcji z restrykcyjnymi normami europejskimi zapewniło firmie certyfikaty ISO14001, OHSAS 18001 oraz ISO 9001:2008.

Innowacyjne badania Ritmonio i osiągnięte cele zaowocowały tym, że produkty firmy zostały opatentowane i nagrodzone w międzynarodowych konkursach, tj. Compasso d'Oro, Design Plus, Good Design, IDA-International Design Awards.
W ostatnich latach armatura spod znaku Ritmonio wyrosła na prawdziwego lidera produkcji w oryginalnym wzornictwie, najwyższej precyzji wykonania i wysokiej jakości materiałów. Udział w targach i licznych wydarzeniach branżowych, jednomyślne uznanie wszystkich klientów, stały wzrost dystrybucji handlowej we Włoszech, Europie i na świecie dowodzą, że manufaktura Ritmonio jest naprawdę wyjątkowa.