DIMASI - ekskluzywne umywalki z kompozytu STONAGE

DIMASI - ekskluzywne umywalki z kompozytu STONAGE

Umywalka wolnostojąca podłogowa i wanna to elementy wyposażenia łazienki, które mogą być wykonane z wysokiej jakości kompozytu. Jeżeli poszukujesz produktu o najwyższych właściwościach technologicznych (w tym także antyalergicznych) oraz wyjątkowych walorach estetycznych to kompozyt STONAGE włoskiego producenta DIMASI jest propozycją idealną. Ten syntetyczny kompozyt składa się ze starannie dobranych minerałów (boksyt) oraz poliakrylowych żywic. Dzięki swoim właściwościom materiał ten jest antybakteryjny, gładki i przyjemny w dotyku, idealnie nadaje się do środowisk wilgotnych, gdzie wysokie standardy higieniczne są najważniejsze. W ofercie znajdziemy piękne umywalki wolnostojące podłogowe, wanny, brodzki prysznicowe.

Czym tak naprawdę jest kompozyt i jak przedstawia się w konfrontacji z akrylem? Otóż kompozyt to wyższa szkoła jazdy. Jest to materiał o strukturze niejednorodnej, złożony z dwóch lub więcej komponentów charakteryzujących się różnymi właściwościami. Te komponenty to materiały wiążące zapewniające jednorodność, twardość i elastyczność oraz komponenty konstrukcyjne nadające produktowi własności mechaniczne.

Cechy charakterystyczne kompozytu: przyjemny i bardzo ciepły w dotyku, wyjątkowa gładkość, doskonała zdolność do utrzymywania ciepłoty wody, nie zmienia koloru (nie żółknie), łatwy w utrzymaniu czystości, nie wymaga stosowania specjalistycznych środków czyszczących.

Natomiast akryl to proces technologiczny mało skomplikowany, w związku z czym nie zajmuje wiele czasu.
Płyty akrylowe, by uzyskały żądany kształt poddawane się termoobróbce, gdzie w specjalnie przygotowanych aluminiowych formach są podgrzewane do wysokiej temperatury. Po schłodzeniu pozostaje do wykonania już tylko kosmetyka, gdzie wanna bądź umywalka wzmacniana jest mieszaniną złożoną z akrylu i włókna szklanego.

Dla przykładu, cykl produkcyjny jednej wanny z kompozytu trwa nawet 3 tygodnie. Natomiast wanny akrylowej tylko kilka godzin.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą włoskiego DIMASI

Data dodania: 2016-04-14 12:08:13